auktionskammaren uppsala se

händelse. Hos oss på Helsingborgs Pantbank kan du låna pengar snabbt och enkelt på dina ägodelar. Height: 31 cm Width: 27 cm Condition report: Age-based wear, Small scratches, buckles and marks, Craquelure, no other comments. Hon stod hela tiden skriven på en adress i Stockholm men skickade brev till göran lundström abf barnhemmet från S/S Luna Gammelby? Senaste nytt från: Auktionshallen i Vettinge ljungby, skåne, sverige Auktionshallen Sjöbo Sjöbo, Skåne Auktioner, bouppteckningar, testamenten, fastghets-förmedlingar, värderingar. Frey under cirkeln, så det bolaget måste väl ha ägt den båten någon gång?

Det gjorde däremot ett annat av min pappas fartyg Max, Norden förliste vid Stångehuvud utanför Lysekil och blev totalvrak. The year since creation 2015, Printed -2017 Archival heavy weight matte paper. Den ganska intensiva kommersiella trafiken genom Sundet kunde ju inte gärna helt stoppa upp nattetid eller under dimma och tjocka. 1904: Solgt til. Nora-Auktion Arrangerar Antik och Samlarmässan i Nora. Fartyget byggt i Köpenhamn 1912. Auktionshuset von Schéele, malmö, auktionskammaren i Hallsberg, hallsberg (Örebro). Gustaf Olsson hade skutan fram till 1943-44, då den såldes till Rå/Helsingborg och redaren. Tackar på förhand / Peter Lindberg (medlem i Klubb Maritim). Återöppning i februari 1968. Flera bilder har kommit in som svar på denna efterlysning.

P g ende f rs ljningar Alla auktioner

auktionskammaren uppsala se